Ungdomsserie 2008 Ankarsrums OKon 2008-08-20 13:32
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl tartnr    Rank Namn                         År  Dst Klubb                               Tid 



Inskolning  (4 Preliminär resultatlista  1 

                     Engblad, Lovisa                      Västerviks OK                     Godk. 
                     Albinsson, Johanna                   Ankarsrums OK                     Godk. 
                     Johansson, Mikaela                   Västerviks OK                     Godk. 
                     Lind, Felicia                        Gamleby OK                        Godk. 



H 10  (3/3)    Preliminär resultatlista  1 

    1                Strömbäck, Emil                      Ankarsrums OK                     12:54 
    2                Lang, Oskar                          Västerviks OK                     14:36 
    3                Lind, Linus                          Västerviks OK                     20:23 



D 10  (1/1)    Preliminär resultatlista  1 

    1                Jakobsson, Jenny                     Gamleby OK                        24:46 



H 12  (1/1)    Preliminär resultatlista  1 

    1                Sjöö, Emil                           Västerviks OK                     35:55 



D 12  (5/5)    Preliminär resultatlista  1 

    1                Rydberg, Ida                         Gamleby OK                        30:38 
    2                Alvarsson, Jennifer                  Gamleby OK                        32:01 
    3                Albinsson, Rebecka                   Ankarsrums OK                     32:58 
    4                Ekströmmer, Elisabeth                Gamleby OK                        34:41 
    5                Gomer, Beatric                       Ankarsrums OK                     37:30 



H 14  (5/5)    Preliminär resultatlista  1 

    1                Jakobsson, Robin                     Gamleby OK                        29:02 
    2                Pettersson, Henrik                   Västerviks OK                     30:41 
    3                Riis, Jakob                          Gamleby OK                        33:37 
    4                Ederlöv, Gustav                      Gamleby OK                        35:40 
    5                Oskarson, Emil                       Ankarsrums OK                     53:04 



D 14  (4/5)    Preliminär resultatlista  1 

    1                Strömbäck, Erika                     Ankarsrums OK                     46:04 
    2                Lindersson, Karin                    Gamleby OK                        51:24 
    3                Johansson, Lovisa                    Västerviks OK                     53:59 
    4                Jansson Kind, Mi                     Ankarsrums OK                   1:07:30 



H 16  (2/2)    Preliminär resultatlista  1 

    1                Pettersson, Daniel                   Västerviks OK                     39:06 
    2                Larsson, Robert                      Gamleby OK                        42:03 



D 16  (2/2)    Preliminär resultatlista  1 

    1                Holgersson, Elin                     Gamleby OK                        32:48 
    2                Lindersson, Lotta                    Gamleby OK                        43:54 



Bana 1  (2/2)  Preliminär resultatlista  1 

    1                Gomér, Karin                         Ankarsrums OK                     20:08 
    2                Johansson, Mikael                    Gamleby OK                        21:37 



Bana 2  (5/5)  Preliminär resultatlista  1 

    1                Alvarsson, Magnus                    Gamleby OK                        27:55 
    2                Wester, Emelie                       Västerviks OK                     40:22 
    3                Wester, Alexander                    Västerviks OK                     40:23 
    4                Strömbäck, Ulrika                    Ankarsrums OK                     41:04 
    5                Pettersson, Marie                    Västerviks OK                     42:36 



Bana 3  (11/13 Preliminär resultatlista  1 

    1                Söderberg, Hans                      Gamleby OK                        35:43 
    2                Persson, Lena                        Gamleby OK                        40:43 
    3                Gustavsson, Jan-Erik                 Ankarsrums OK                     41:00 
    4                Larsson, Morgan                      Gamleby OK                        41:18 
    5                Pettersson, Gunilla                  Västerviks OK                     42:37 
    6                Johansson, Ingrid                    Gamleby OK                        45:08 
    7                Jansson, Pierre                      Ankarsrums OK                     45:28 
    8                Jakobsson, Lena                      Gamleby OK                        47:03 
    9                Pettersson, Anders                   Västerviks OK                     48:12 
   10                Johansson, Alf G                     Ankarsrums OK                     48:56 
   11                Björklund, Britt-Marie               Västerviks OK                     58:27 



Bana 4  (6/6)  Preliminär resultatlista  1 

    1                Johansson, Rolf E                    Västerviks OK                     52:45 
    2                Pettersson, Tobias                   Västerviks OK                     55:11 
    3                Persson, Ingemar                     Gamleby OK                      1:05:39 
    4                Strömbäck, Anders                    Ankarsrums OK                   1:10:40 
    5                Persson, Stina                       Gamleby OK                      1:18:33 

                     Johansson, Markus                    Gamleby OK                       Felst.